Конспект заняття "В саду, на городі"
Тема: Використання ігрових казкових килимків у корекційній роботі на етапі виховання, автоматизації та диференціації звуків у словах, реченнях, віршах.
Мета: Закріпити правильну вимову звуків Р та Л у словах, реченнях, віршах, удосконалювати словниковий запас дітей за темою «Овочі» та «Фрукти», розвивати зв’язне мовлення, дрібну моторику рук пальців, увагу, мислення, виховувати любов до природи у дітей- дошкільнят.
Обладнання: Ігрові килимки, малюнки овочів та фруктів, маски-рукавички героїв казки «Ріпка», масажні кульки, камінці, прищіпки, магнітна гра «Рибалка», музичний супровід.
Хід гри
- Організаційний момент.
- Діти, ми з вами любимо грати в різні ігри, слухати казки. На сьогоднішньому занятті будемо гратися, але ця гра незвичайна, з використанням казкового килимка. Тоді розпочинаємо нашу гру. Ми багато працюватимо фізично , а для того, щоб нам легко працювалося, помасажуємо наші пальчики
- Закріплення правильної вимови звуків Р та Л у назвах овочів і фруктів.
- Малята, ви повинні бути уважні, слідкувати за правильною вимовою наших звуків. Гляньте, де ми з вами опинилися? (ми на городі).Поруч стоїть хатинка, а в хатині живуть дідусь з бабусею (маски- рукавички).З якої вони казки? (Ріпка)
- Дідусь посадив ріпку, стомився і просить нас допомогти йому засадити грядку. Дівчатка садитимуть все на грядочці, а хлопчики працюватимуть у саду (діти розкладають у кишеньки на килимку малюнки овочів, фруктів).
- Назвіть, що росте на городі? Який звук ми виділяємо у цих назвах?
- Хлопчики, що росте у саду? (персики, мандарини, груші, сливи, яблука) .
- А що росте на кущиках у саду? (смородина, аґрус, порічки)
- Де у нас росте малина, полуниця? Як називається сік з цих ягід?
- Скажіть, що росте на городі, в саду одним словом?(овочі, фрукти, ягоди)
- Робота над реченням.
- Діти, край городу у нас протікає невеличка річка (музичний супровід). На березі річки сидять хлопчики, вони хочуть ловити рибу. У них нема вудочки. Давайте допоможемо їм (використовуємо гру «Рибалка»). Яку рибу ми впіймали?.
- Складемо речення.(Рома й Олесик впіймали у річці карасів, коропів.)
- Розвиток дрібної моторики рук пальців.
- Гляньте , дітки, з нашим Сонечком не все гаразд. На його промінчиках прищіпки .Це, мабуть, зла хмаринка зачаклувала його. Допоможемо йому.
- Малята, нам повертатися пора додому.
- Закріплення вимови звуків Р та Л у віршах під час гри.
- Діти, ми забули виконати ще одне завдання. Ви повинні відібрати ті назви овочів, з яких ваші мами зварять вам борщик. А для цього пригадаємо вірш
Мама борщик нам варила,
Бурячок туди поклала,
І морквинку й капустинку,
А ще катоплину, кріп, петрушку,
І сметанки ложку.
Усе добре посолила, поперчила
Та й у мисочку поклала.
Ми на миску добре подули,
Облизали свої губи.
Ну й смачненький борщик
- Дітки, дідусь з бабусею дякують вам за те ,що ви допомоги їм у саду та на городі. Крім того, ви були уважні на занятті, слідкували за правильною вимовою звуків.